SZC logo

Szegedi Szakképzési Centrum

OM kód: 203052 | Szeged, Gutenberg u. 11.

Intézmény logo

Szegedi SZC Vasvári Pál Gazdasági és Informatikai Technikum

 • Hírek
 • Közérdekű adatok
 • CLASSROOM
 • KRÉTA

Hírek

2022. jan. 7.


Vezetőség

  Érettségi vizsgainformációk 2022. május-június

  Az alábbiakban tesszük közzé a 2022. május-júniusi érettségi vizsgákkal kapcsolatos információkat. Cikkünk folyamatosan frissül az aktuális tudnivalókkal, ezért kérjük, időről időre látogassák meg újra.

  Érettségi vizsgainformációk 2022. május-június

  Kedves Tanulók! Tisztelt Szülők!

  Az alábbiakban tesszük közzé a 2022. május-júniusi érettségi vizsgákkal kapcsolatos információkat. Cikkünk folyamatosan frissül az aktuális tudnivalókkal, ezért kérjük, időről időre látogassák meg újra.

  A szülőket és a tanulókat 2022. január 6-án 17 órától online módon tájékoztattuk az érettségi és a felsőoktatási felvételi vizsgákról, valamint iskolánk szakképzési kínálatáról.

  Az előadás prezentációi itt érhetők el:

  Jelentkezéssel kapcsolatos tudnivalók – szakképző évfolyamokon tanulók

  Figyelem! A Vasváriban szakképző évfolyamon tanulók (nappali és felnőttek oktatása egyaránt) a 2022. május-júniusi érettségi vizsgákon való részvételi szándékukat (ismétlő, szintemelő, illetve kiegészítő vizsgák) osztályfőnöküknek jelezzék legkésőbb 2022. február 4-ig. Jelentkezni csak abban a középiskolában lehetséges, amellyel tanulói jogviszonyuk van. A jelentkezési lapot tehát a Vasváriban kapják meg és itt is kell beadniuk.

  Térítésmentes érettségi vizsgalehetőségek az érettségi bizonyítvány megszerzését követően

  Térítésmentes az érettségi végzettséggel rendelkező, a szakképzésről szóló 2011. évi CLXXXVII. törvény szerinti szakgimnáziumi oktatásban megkezdett tanulói jogviszonnyal rendelkező tanuló részére egy szakmai érettségi vizsgatárgyból tett érettségi vizsga és első alkalommal a javító- és pótlóvizsga.

  A veszélyhelyzet megszűnésével összefüggő átmeneti szabályozás

  A veszélyhelyzet során az érettségi vizsgák 2021. május-júniusi vizsgaidőszakban történő megszervezéséről, valamint egyes köznevelést érintő eltérő szabályokról szóló 167/2021. (IV. 9.) Korm. rendelet szerint:

  4/A. § Azok a vizsgázók, akik a 2020/2021. tanév május-júniusi vizsgaidőszakára adott vizsgatárgyból térítésmentesen jelentkeztek érettségi vizsgára, de azon a veszélyhelyzet miatt nem jelentek meg, ugyanabból a vizsgatárgyból az érettségi vizsgát a 2021/2022. tanév október-novemberi vagy május-júniusi vizsgaidőszakában egy alkalommal térítésmentesen tehetik le.

  4/B. § Azok a vizsgázók, akik a 2020/2021. tanév május-júniusi vizsgaidőszakában valamely vizsgatárgyból sikeres érettségi vizsgát tettek, az érettségi bizonyítvány kiadása után, legkésőbb a 2021/2022. tanév május-júniusi vizsgaidőszakában az adott vizsgatárgyból egy alkalommal térítésmentesen tehetnek ismétlő érettségi vizsgát.

   

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Kötelező maszkviselés a Vasvári közösségi tereiben 2021. október 20-tól

  Kötelező maszkviselés a Vasvári közösségi tereiben 2021. október 20-tól

  2021. október 20. (szerdai) nappal kezdődően a Vasvári épületének közösségi helyiségeiben (bejárati ajtók, folyosók, mosdók, büfé és ebédlő, titkárság, könyvtár) kötelező a szájat és orrot eltakaró arcmaszk használata minden tanuló és dolgozó (oktató, nem oktató) számára.

  2021. okt. 19.


  Sutka Irén, igazgató

  Matematikaverseny nyolcadikosoknak

  Matematikaverseny nyolcadikosoknak

  Iskolánk a 2021/2022-es tanévben is szervez programokat nyolcadikos diákok számára. Az egyik, amelyre szeretettel várunk Benneteket, egy háromfordulós matematikaverseny.

  2021. okt. 22.


  Regősné Jancsovics Julianna, matematika munkaközösség-vezető, versenyfelelős

  Kötelező maszkviselés a Vasvári teljes területén 2021. november 5-től

  Kötelező maszkviselés a Vasvári teljes területén 2021. november 5-től

  2021. november 5. (pénteki) nappal kezdődően a Vasvári teljes területén kötelező a szájat és orrot eltakaró arcmaszk használata minden tanuló és dolgozó (oktató, nem oktató), valamint a látogatók számára az oktatás teljes időtartama alatt (nemcsak a közösségi terekben, hanem a tantermekben is!).

  2021. nov. 4.


  Sutka Irén, igazgató

  SZC logo

  Szegedi Szakképzési Centrum


   • Intézmény logo
   • Szegedi SZC Vasvári Pál Gazdasági és Informatikai Technikum

    Szeged, Gutenberg u. 11.

   • Telefon: +36-62/425-322

    E-mail: info@vasvari.org

    OM azonosító: 203052


   2022Szegedi SZC Vasvári Pál Gazdasági és Informatikai Technikum