Kiemelkedő szakmai versenyeredmények - jó formában a vasvárisok!

A Vasvári mindhárom ágazatában (közgazdaság, informatika és ügyvitel) újabb nagyszerű versenyeredményekről számolhatunk be.

2017. október 26-án a PénzSztár verseny selejtező fordulójában tanulóink szépen szerepeltek. A 11. a osztály csapata megyei 2. helyezést ért el (csapattagok: Nagy Ferenc, Juhász Enikő, Kispál Nikolett, Kocsis Alexandra, felkészítő tanáruk: Kendik Renáta), a 10. c osztály csapata a megyei 4. helyezést szerezte meg (csapattagok: Temkó Vivien Virág, Balogh Ágnes, Nagy Vivien, Szilágyi Vivien, felkészítő tanáruk: Véha Klára).

2017. november 11-én a Dr. Kalotay Kálmán emlékére megrendezett Gyorsíró-, Gépíró- és Szövegszerkesztő Emlékversenyen 2/14. ae osztályos tanulóink a csúcsra értek: felnőtt kategóriában Horvát Melanie Magyarország 2017. évi szövegszerkesztő bajnoka (1. helyezett), gépírásból országos 2. helyezett. Ifjúsági kategóriában Krámli Henrik Magyarország 2017. évi ifjúsági gépíró bajnoka (1. helyezett), szövegszerkesztésből országos 2. helyezett, beszédíró gépírásból országos 2. helyezett. Süli Brigitta 2/14. c osztályos tanulónk (aki csak egy éve tanulja a gépírást) szintén kiválóan helytállt: gépírásból országos 8. helyezett lett ifjúsági kategóriában. Felkészítő tanáruk: Kissné Álmosdi Márta.

A Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum az IT Services Hungary Kft. szponzorálásával ötödik alkalommal rendezte meg az IT Essentials illetve CCNA1 tananyagra épülő országos szakmai versenyt. A versenyre 408 fő nevezett és 13 fő jutott a döntőbe. Iskolánk a megyéből a legjobb iskola lett. Versenyzőink az alábbi helyezéseket érték el:

7. helyezett: Petró Balázs 1/13. de
9. helyezett: Polyák Péter 1/13. de
20. helyezett: Szerletics Kristóf 1/13. de

28. helyezett: Csarnai Martin 11. b
29. helyzett: Elek Ákos 11. b
30. helyzett: Tombácz Martin 11. b

A 2017. november 23-24-én Budapesten rendezett országos döntőben Petró Balázs 9., Polyák Péter 13. helyezést ért el. Felkészítő tanáruk: Szilágyi Zoltán.

Végül egy egyéni sporteredmény, amelyre büszkék vagyunk: 2017. október 21-én Hegedűs Adrián 9/Ny osztályos tanuló az olaszországi Sardegna-ban megrendezett küzdősport versenyen Karate Wado-kai sportágban Európa-bajnoki címet szerzett.

Szívből gratulálunk valamennyi tanulónak és felkészítő tanáraiknak az eredményes versenyzésért, a Vasvári hírnevének öregbítéséért.