Idegen nyelvi akadályverseny 2017. december 12-én

A tanulóink körében nagyon népszerű idegen nyelvi akadályversenyt évről évre megrendezzük. A program legfontosabb célja segíteni a képzésünkben jelentős szerephez jutó közismereti és szakmai idegen nyelv oktatását azzal, hogy a nyelvtanulás gyakorlati hasznát megmutatva a tanulók motiváltságát növeljük. Az angol és német nyelven megoldandó játékos feladatokon keresztül egyúttal a tanulók idegen nyelvi kompetenciáiról is képet alkothatnak szaktanáraik. A verseny úgy zajlik, hogy a tanulók 3 fős csapatokat alkotva, a különböző helyszínek között vándorolva oldják meg a változatos nyelvi feladatokat. A versenyre 8-os tanulókat is meghívunk, akik így bepillantást nyerhetnek iskolánk életébe.

Foreign language competition

One of our most popular school events is an informal language competition, where the organizers try to display the practical importance of learning foreign languages. Students in groups of three have to solve varied funny and tricky tasks in English and/or German  at different spots of the school. Besides motivating the students, teachers could also get a general feedback of their students’ skills and competences. We are also going to invite eighth grade primary school students to our competition so that they can have a closer look into our school life.