Informatika verseny általános iskolásoknak

A háromfordulós informatika versenyt 7-8. osztályos tanulóknak szervezzük meg minden évben azzal a céllal, hogy felkutassuk az informatika területén tehetséges diákokat régiónkban. Újdonság ebben az évben, hogy nemcsak alkalmazói, hanem programozói kategóriát is hirdetünk. A vetélkedő 1. és 2. fordulójának feladatait online kell megoldania a tanulóknak. A legeredményesebb versenyzőket hívjuk be az iskolánkban rendezett döntőbe, ahol számítógépen oldanak meg gyakorlati jellegű feladatokat. A program a 8. osztályosok pályaorientációját is segíti, hiszen a tanulók kapcsolatba kerülnek iskolánkkal, informatika tanárainkkal. A program ünnepélyes eredményhirdetését a 2018. januári nyílt napunkon szervezzük, amelyre a szülőket és a felkészítő tanárokat is meghívjuk.

A részletes versenykiírás ITT olvasható!